BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6881397
*
nr 688 1397
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 22
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 18:25:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 17:05:03
1
100 kr
28/3 17:35:24
2
200 kr
28/3 18:20:08
3
200 kr
28/3 18:20:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
*
Ljusstakar
nr 688 1397
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 22
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 17:05:03 | 1 | 100 kr |
28/3 17:35:24 | 2 | 200 kr |
28/3 18:20:08 | 3 | 200 kr |
28/3 18:20:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17